Recenze Amazon Kindle Paperwhite
elektronická čtečka knih s podsvícením

Recenze na českém internetu v kategorii elektro | NEJ-RECENZE

 

 
 

Recenze Amazon Kindle Paperwhite - elektronická čtečka knih s podsvícením

Mezi mnoha čtenáři oblíbená čtečka elektronických knih Amazon Kindle přichází s novou inovací v podobě podsvíceného displeje, která vám umožní číst oblíbené knihy ve dne i v noci. V další části článku vám čtečku Amazon Kindle Paperwhite představíme včetně odkazů na recenze a e-shopy.

Recenze Amazon Kindle Paperwhite - elektronická čtečka knih s podsvícením

Oblíbenost čteček elektronických knih Amazon Kindle pramení převážně z jejich jednoduché obsluhy, kvalitnímu zpracování s kompaktními rozměry a současně nízkou váhou nebo kvalitnímu displeji. Amazon Kindle Paperwhite není výjimkou a oproti předchozím generacím vyhledávaných čteček nabízí vylepšený multidotykový displej s podsvícením, který vám umožní číst vaše elektronické knihy za každé příležitosti včetně úplné tmy při zachování stejně dlouhé výdrže provozu na baterie. Protože čtečka Amazon Kindle umožňuje kromě čtení knih i surfovat na internetu nebo bezdrátově stahovat knihy, můžete si Kindle Paperwhite vybrat ve verzi s Wi-FI nebo 3G připojením.

Fotografie recenzované čtečky Amazon Kindle Paperwhite

 

Recenze Amazon Kindle Paperwhite - elektronická čtečka knih s podsvícením

Recenze Amazon Kindle Paperwhite - elektronická čtečka knih s podsvícením

Recenze Amazon Kindle Paperwhite - elektronická čtečka knih s podsvícením

Recenze Amazon Kindle Paperwhite - elektronická čtečka knih s podsvícením

 

Na fotografiích najdete recenzovanou čtečku knih Amazon Kindle Paperwhite s podsvíceným displejem (zleva): přední a zadní pohled na elektronickou čtečku s malými rozměry a dotykovým E-Ink displejem.

Základní technické parametry podsvícené čtečky Amazon Kindle Paperwhite

 

• Displej
• Rozlišení
• Paměť
• Procesor
• Konektivita
• Výstupy (konektory)
• Klávesnice
• Rozměry a hmotnost
• Baterie
• Podporované formáty knih
• Dodávané příslušenství
• Další funkce čtečky knih

6" dotykový (kapacitní) E-Ink displej, 16 odstínů šedé
1024 x 768 pixelů (212 ppi)
2 GB interní paměti (cca 1.25 GB určeno pro obsah / 1200 knih)
ARM procesor s nízkou spotřebou elektrické energie
Wi-Fi 802.11 b/g (zabezpečení WEP, WPA, WPA2) + verze s 3G
micro USB (2.0) pro přenos dat nebo napájení čtečky
bez HW klávesnice, pouze softwarová klávesnice ABCDEF...
117 x 169 x 9.1 mm, hmotnost 213 gramů
integrovaný Li-Ion akumulátor s výdrží až 1 měsíc při vypnuté WiFi
mobi, prc, azw, azw3, txt, pdf, doc, docx, htm, jpg, png, gif, bmp...
USB kabel pro napájení nebo spojení s pc, manuál
podpora knih v češtině, změna velikosti fontu, otáčení displeje na výšku nebo šířku, internetový prohlížeč, sociální funkce, obrázky, slovník...

Shrnutí hodnocení Amazon Kindle Paperwhite na základě recenzí

Amazon Kindle Paperwhite nabízí nový a vylepšený 6" multidotykový displej, který vychází z E-Ink technologie zajišťující energeticky úsporný režim a podobnou čitelnost jako při u klasické knihy. Vylepšený kapacitní displej má nově vyšší rozlišení 1024 x 768 pro zobrazení ještě jemnějších fontů, vyšší kontrast, který zajistí lepší zobrazení černé i bílé barvy a konečně novou vrstvu optických vláken pro rovnoměrné podsvícení celého displeje. Intenzitu podsvětlení lze navíc upravovat nebo případně vypnout podle vlastní potřeby a mezi nejdůležitější vlastnosti patří minimální náročnost na odběr elektrické energie. Kindle Paperwhite tak opět při běžném každodenním používání včetně používání osvětlení může vydržet až 2 měsíce provozu na jedno nabití. Omezením nové čtečky je menší velikost interní paměti na 2GB (předchozí modely měli 4GB), které lze případně rozšířit pomocí cloudového řešení Amazonu, ale přesto tato zabudovaná paměť pojme až několik stovek knih. Mezi rozšířené služby patří slovník, prohlížení obrázků a fotografií (pouze 16 odstínu šedé) nebo internetový prohlížeč.

+ podsvícený E-Ink displej
+ rozměry a výdrž baterie
+ model s 3G internetem

 

- není česká lokalizace
- tlačítka po stranách
- chybí MP3 přehrávač
- kapacita interní paměti

Amazon Kindle Paperwhite navazuje na úspěchy předchozích generací čteček elektronických knih a nově přidává zejména podsvícení displeje, které museli uživatele za horších světelných podmínek řešit přídavným zdrojem světla. A pokud požadujete čtečku s malými rozměry a nízkou hmotností, která nabízí bezkonkurenční displej s vlastním osvětlením, pak je pro vás Kindle Paperwhite ideálním zařízením. K dispozici je bezproblémová podpora českých znaků s možností nahrávat vlastní knihy ve formátech PDF, MOBI, AZW, PRC, TXT, ale i možnost využívat internetový prohlížeč pomocí Wi-Fi nebo 3G připojení.

Odkazy na e-shopy a recenze Amazon Kindle Paperwhite

 

E-shopy:

Odkazy na e-shopy dostupné na českém trhu, které nabízejí vybraný produkt z tohoto článku (Amazon Kindle Paperwhite) za zajímavou cenu:

Amazon Kindle Paperwhite - WiFi | alza.cz
Amazon Kindle Paperwhite - 3G | alza.cz

 

Recenze:

Přímé odkazy na kvalitní recenze dostupné na českém internetu, kde najdete recenzi k produktu z našeho článku (Amazon Kindle Paperwhite):

Kindle Paperwhite - uživat. recenze | heureka.cz

 

 

 

Diskuse ke článku: Recenze Amazon Kindle Paperwhite - čtečka knih s podsvícením

[1] Filip, Děčín napsal...

Konečně se naskytl důvod proč si koupit elektronickou čtečku knih. Amazon Kindle Paper White poskytuje přesně to, co jsem u čtečky dlouhodobě postrádal - vlastní osvětlení displeje. Nyní mě mohou výrobci oslovit už jenom tím, že začnou nabízet vodotěsné čtečky knih, abych je mohl používat ve vaně, stejně jako klasické papírové knihy.

[2] Aleš, Telč napsal...

Použít k rovnoměrnému nasvětlení displeje optické vlákno s možností korigovat intenzitu osvětlení považuji za výborný tah na branku. Navíc pokud bude možné používat téměř "neomezeně" internet ve verzi 3G jako u předchozích generací, pak Kindle Paper White koupím pro používání na cestách.

 

Přidat komentář do diskuse:

Pravidla pro přidávání komentářů do diskuse na téma "Recenze Kindle Paperwhite - čtečka knih s podsvícením":
Dodržujte diakritiku, nevkládejte HTML značky a nepište prosím komentáře, které přímo nesouvisí s článkem nebo recenzí. Upozorňujeme, že diskuse je moderovaná a všechny komentáře podléhají schválení.

 

VYBÍRÁME NEJLEPŠÍ RECENZE

 

Stránky NEJ-RECENZE.cz nabízejí odkazy na dostupné recenze vybraných produktů (převážně z oblasti výpočetní techniky nebo spotřební elektroniky) na českém internetu a snaží se vám ušetřit čas při jejich hledání.

Testy a recenze chytrých hodinek
Testy a recenze fitness náramků
Testy a recenze čteček knih
Testy a recenze chytrých televizí

 
   

SPONZOROVANÉ ODKAZY

 
 
   

DALŠÍ RECENZE

 

Další recenze a testy související s kategorií elektro, které by vás mohli zajímat:

Recenze Onkyo HTX-22HDX - reproduktory
Recenze Apple iPod touch - mp3 přehrávač
Recenze LED, LCD a plazmové - televize
Recenze 3D televize Samsung - 3D LED TV
Recenze Amazon Kindle 3 - čtečka knih

Vybíráme náhodně ze seznamu recenzí z různých kategorií webu NEJ-RECENZE:

Recenze FujiFilm FinePix X-S1 - ultrazoom
Recenze Apple iPhone 5 - elegance a výkon
Recenze Google Nexus 7 - malý tablet

 
   

DOPORUČUJEME

 

Reklama na webu NEJ-RECENZE.cz

 
   

AKTUÁLNÍ CENA V ČESKÝCH E-SHOPECH

 
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)
 
   

JAK PŘIDAT ODKAZ NA VAŠI RECENZI

 

Napsali jste zajímavou nebo odbornou recenzi na produkt (Kindle Paperwhite) a nenašli jste odkaz vaší recenze na našich stránkách?
Sami se neustále snažíme pro naše čtenáře vyhledávat vhodné recenze, ale právě tu vaši jsme mohli přehlédnout. Kontaktujte nás, rádi zveřejníme odkazy na kvalitní české recenze.

 
   

UŽITEČNÉ ODKAZY

 

Odkazy na zajímavé stránky, které nemusejí přímo souviset s tématem tohoto článku:

• Připravte se na nové digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T2 s kódováním HEVC (H.265), které se v ČR od roku 2020 připravuje ke spuštění. Abyste i nadále mohli sledovat bezplatné pozemní vysílání s řadou oblíbených českých TV stanic přes běžnou anténu (interní, venkovní, STA...), musíte být vybaveni přijímačem s DVB-T2 tunerem.

• Nenašli jste, co jste hledali? Prohlédněte si zároveň recenze spotřební elektroniky na našem webu s mobily, fotoaparáty, čtečkami knih a další každodenní technikou. Máme pro vás připraveny nejnovější recenze elektroniky, která je pak běžně k dostání na českém trhu. Kromě toho lze porovnat jednotlivé produkty mezi sebou a vybrat pro sebe ten nejlepší.

 
   

 
 

MENU NEJ-RECENZE

 

Auto moto
Dům a zahrada
Elektro
E-shopy
Foto

Hračky a hry
Kosmetika
Počítače
Telefony
Zdraví a sport

Ostatní

Novinky
Archiv recenzí
O projektu
Mapa webu
Podpora webu

Poznámka | Některé uveřejněné fotografie ve článku o recenzích mají pouze ilustrativní charakter a společně s použitými jmény firem nebo jejich produktů a značek mohou být ochrannou známkou odpovídajících vlastníků.

 

Copyright © 2010-2021 NEJ-RECENZE.cz - všechna práva vyhrazena | Provozovatel hostingu: Autolepky.cz | Webdesign a SEO © 2010 MK