Recenze televize
LED, LCD a plazmové televizory

Recenze na českém internetu v kategorii elektro | NEJ-RECENZE

 

 
 

Recenze televize - LED, LCD a plazmové televizory

Při výběru nové televize do domácnosti stojíme často před volbou jaký typ televize zakoupit. Na výběr máte mezi LED, LCD nebo plazmovými televizory a každý typ má své výhody, ale i nevýhody. Na dalších řádcích si jednotlivé typy moderních televizorů blíže představíme včetně odkazů na recenze a e-shopy.

Recenze televize - LED, LCD a plazmové televizory

V posledních několika letech prudce stoupl prodej moderních televizorů díky raketovému nástupu LCD a plazma televizí, které nahrazují klasické CRT TV. Mnoho spotřebitelů tak stálo před rozhodnutím zda zakoupit LCD nebo plazma televizi. Aby situace byla ještě o něco složitější na trhu se aktuálně nabízejí nejmodernější LED televizory a nyní díky tomu můžete vybírat televize s LED, LCD nebo plazma obrazovkou. Tyto obrazovky navíc mohou používat i 3D technologii pro sledování 3D filmů nebo 3D televizních kanálů. Situace na trhu s TV je díky tolika technologiím zdánlivě nepřehledná, ale pokud si ujasníte jaké požadavky od televize očekáváte je snadno řešitelná.

Fotografie recenzovaných LED, LCD a plazmových televizorů

 

Recenze televize - LED, LCD a plazmové televizory

Recenze televize - LED, LCD a plazmové televizory

Recenze televize - LED, LCD a plazmové televizory

Recenze televize - LED, LCD a plazmové televizory

 

Na fotografiích najdete recenzované moderní LED, LCD a plazmové televizory (zleva): LCD televizor značky Sharp, plazmová televize značky Sony, moderní LED televizory značek Panasonic a Samsung.

Základní seznam výrobců televizorů (Samsung, LG, Sony, Sharp)

 

• Televize Samsung


• Televize LG


• Televize Panasonic


• Televize Sony


• Televize Sharp

Korejská značka Samsung má s výrobou televizorů bohaté zkušenosti. Samsung se zabývá mimo další elektrické spotřebiče i televizory s LCD, plazmovou nebo LED obrazovku včetně možnosti 3D technologie.
Další známou korejskou společností je značka LG. LG se výrobou TV zabývá od konce minulého století. V nabídce LG najdete samozřejmě všechny typy televizorů s plazmovou, LCD nebo LED obrazovkou.
Japonská značka Panasonic nemůže chybět v seznamu nejznámějších společností s výrobou LED, LCD nebo plazmových TV. Firma Panasonic je znám především svojí modelovou řadou moderních televizorů VIERA.
Japonský výrobce domácích spotřebičů Sony je znám díky produktové řadě televizorů s logem BRAVIA. Sony samozřejmě nabízí u svých televizorů obrazovky typu LCD, LED a plazma včetně 3D technologie.
Japonská značka Sharp nabízí ve svém portfoliu kromě elektroniky i moderní LCD televizory s velkou řadou inovativních technologií. Jednou z nich je např. technologie Sharp Quattron pro věrné zobrazení barev.

Shrnutí hodnocení moderních televizí na základě recenzí

Při výběru televize si musíte ujasnit, které parametry by měla TV splňovat a podle toho se rozhodnout pro tu správnou technologii. V případě, že upřednostňujete jednoznačně kvalitu a nejnovější technologii tak by vaší pozornosti neměla uniknout LED televize. Obraz LED televize je stejně jako u LCD TV tvořen pomocí tekutých krystalů, ale podsvícení je namísto klasických studených katodových zářivek provedeno pomocí bílých LED diod. Výhoda spočívá v malé tloušťce televize, dokonalé černé barvě, vyššího kontrastu a jasu nebo nižší spotřebě energie než je tomu u LCD a plazmových televizí. Pokud preferujete cenu, může být velmi dobrou volbou LCD televize, které jsou nenáročné na výrobu a tím i cenově dostupné. U LCD televizí můžete narazit na problémy s černou barvou, horšími pozorovacími úhly a delší dobou odezvy. Při výběru plazmové televize myslete na to, že oproti LED nebo LCD TV je použitá nejstarší technologie. Přesto jsou, ale plazmové TV schopné nabídnout vynikající podání černé barvy včetně pozorovacích úhlů nebo rychlé doby odezvy. Mezi nevýhody plazmových televizí patří vyšší spotřeba elektrické energie, horší podání některých barev a hrozí vypálení obrazu u statických snímků. Při výběru televize se kromě použité technologie nezapomeňte soustředit i na další parametry jako je kvalitní zvuk, rozlišení a mnohé další užitečné funkce.

Díky bohaté nabídce televizorů od renomovaných výrobců (Samsung, LG, Panasonic, Sony, Sharp a mnohých dalších) dostupných na našem trhu si každý může přesně vybrat televizor podle vlastností, které od nové TV očekává. Cena nových LED, LCD nebo plazmových televizorů navíc neustále klesá a nabízejí se modely s mnoha zajímavými funkcemi za stále nižší a přijatelnější ceny.

Odkazy na e-shopy a recenze s LED, LCD nebo plazmovými televizory

 

E-shopy:

Odkazy na e-shopy dostupné na českém trhu, které nabízejí vybraný produkt z tohoto článku (moderní televize) za zajímavou cenu:

Televize - e-shop | alza.cz

 

Recenze:

Přímé odkazy na kvalitní recenze dostupné na českém internetu, kde najdete recenzi k produktu z našeho článku (moderní televize):

LED TV Samsung - plusy / mínusy | plumi.cz
LED televize - uživatelské recenze | heureka.cz
LCD televize - uživatelské recenze | heureka.cz

 

 

 

Diskuse ke článku: Recenze televize - LED, LCD a plazmové televizory

[1] Petr, Praha napsal...

Po návštěvě prodejny Datart a na vlastní oči vyzkoušení 3D technologie jsem se ohromně nadchl a rozhodl pro nákup 3D LED TV Samsung. K televizi jsem zároveň pořídil brýle pro celou rodinu, 3D Blu-Ray přehrávač a jako dárek jsem dostal speciální kolekci Shreka v 3D provedení.

[2] Patrik, Teplice napsal...

Měl jsem možnost po několik dnů testovat plazmovou televizi Samsung včetně 3D a nemám pocit, že by mě 3D obraz nějak výrazně přesvědčil k vlastnímu nákupu této technologie. Navíc vzhledem k malému počtu polarizačních brýlí (3ks) se nemohla na 3D film dívat zároveň celá rodina ani návštěva.

[3] Marcel, Beroun napsal...

Myslím, že se zbytečně použité technologie u nejnovějších televizorů přeceňují. Pokud budete dnes kupovat výrobek od známého a ověřeného výrobce televizí, nemůžete jejich nákupem udělat žádnou zásadní chybu, ať se jedná třeba o LCD, LED nebo plazma televizi.

 

Přidat komentář do diskuse:

Pravidla pro přidávání komentářů do diskuse na téma "Recenze televize - LED, LCD a plazmové televizory":
Dodržujte diakritiku, nevkládejte HTML značky a nepište prosím komentáře, které přímo nesouvisí s článkem nebo recenzí. Upozorňujeme, že diskuse je moderovaná a všechny komentáře podléhají schválení.

 

VYBÍRÁME NEJLEPŠÍ RECENZE

 

Stránky NEJ-RECENZE.cz nabízejí odkazy na dostupné recenze vybraných produktů (převážně z oblasti výpočetní techniky nebo spotřební elektroniky) na českém internetu a snaží se vám ušetřit čas při jejich hledání.

Testy a recenze chytrých hodinek
Testy a recenze fitness náramků
Testy a recenze čteček knih
Testy a recenze chytrých televizí

 
   

SPONZOROVANÉ ODKAZY

 
 
   

DALŠÍ RECENZE

 

Další recenze a testy související s kategorií elektro, které by vás mohli zajímat:

Recenze LG BD670 - 3D Blu-ray přehrávač
Recenze 3D televize Samsung - 3D LED TV
Recenze Evolve Infinity - Full HD přehrávač
Recenze 3D televize - třetí rozměr zábavy
Recenze Apple iPod touch - mp3 přehrávač
Recenze Amazon Kindle 4 - WiFi čtečka knih

Vybíráme náhodně ze seznamu recenzí z různých kategorií webu NEJ-RECENZE:

Recenze šperky - stříbrné a zlaté šperky
Recenze jízdní kola - rekreační cyklistika
Recenze Traktor Zetor - simulátor farmaření
Recenze Alza - prodejce výpočetní techniky

 
   

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

 

DVB-T2 televize

 
   

NABÍDKA TOP PRODUKTŮ

 
 
   

JAK PŘIDAT ODKAZ NA VAŠI RECENZI

 

Napsali jste zajímavou nebo odbornou recenzi na tento produkt (televize) a nenašli jste odkaz vaší recenze na našich stránkách?
Sami se neustále snažíme pro naše čtenáře vyhledávat vhodné recenze, ale právě tu vaši jsme mohli přehlédnout. Kontaktujte nás, rádi zveřejníme odkazy na kvalitní české recenze.

 
   

UŽITEČNÉ ODKAZY

 

Odkazy na zajímavé stránky, které nemusejí přímo souviset s tématem tohoto článku:

• Připravte se na nové digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T2 s kódováním HEVC (H.265), které se v ČR od roku 2020 připravuje ke spuštění. Abyste i nadále mohli sledovat bezplatné pozemní vysílání s řadou oblíbených českých TV stanic přes běžnou anténu (interní, venkovní, STA...), musíte být vybaveni přijímačem s DVB-T2 tunerem.

• Užijte si bohatou digitální zábavu během sledování televize přes internet, kterou si jednoduše vychutnáte na cestách nebo v pohodlí domova. S internetovou televizí máte přístup k široké nabídce českých a slovenských TV kanálů, které díky řadě pokročilých funkcí můžete sledovat i zpětně po jejich odvysílání. Využijte srovnání IPTV poskytovatelů a vyberte si nejlepší online televizní službu vhodnou do každé moderní domácnosti.

• Jestliže nemáte dostatečně stabilní a rychlé internetové připojení, pak můžete TV vysílání sledovat přes klasickou satelitní televizi, která nabízí dostatek českých, slovenských, ale také zahraničních TV stanic, které si snadno užijete v atraktivní HD kvalitě. Výhodou televize přes satelit je snadná dostupnost kdekoliv na území ČR. Využijte srovnání satelitních operátorů a vyberte pro sebe nejlepší nabídku na trhu.

• Využijte možnosti moderních Smart TV na maximum a po připojení k internetu sledujte přes streamovací služby jako je Netflix, HBO GO, Voyo, Amazon Prime Video, Apple TV Plus a další bohatou zásobu online filmů a seriálů.

• Nenašli jste, co jste hledali? Prohlédněte si zároveň recenze spotřební elektroniky na našem webu s mobily, fotoaparáty, čtečkami knih a další každodenní technikou. Máme pro vás připraveny nejnovější recenze elektroniky, která je pak běžně k dostání na českém trhu. Kromě toho lze porovnat jednotlivé produkty mezi sebou a vybrat pro sebe ten nejlepší.

 
   

 
 

MENU NEJ-RECENZE

 

Auto moto
Dům a zahrada
Elektro
E-shopy
Foto

Hračky a hry
Kosmetika
Počítače
Telefony
Zdraví a sport

Ostatní

Novinky
Archiv recenzí
O projektu
Mapa webu
Podpora webu

Poznámka | Některé uveřejněné fotografie ve článku o recenzích mají pouze ilustrativní charakter a společně s použitými jmény firem nebo jejich produktů a značek mohou být ochrannou známkou odpovídajících vlastníků.

 

Copyright © 2010-2021 NEJ-RECENZE.cz - všechna práva vyhrazena | Provozovatel hostingu: Autolepky.cz | Webdesign a SEO © 2010 MK