Recenze 3D televize
třetí rozměr pro vaši zábavu

Recenze na českém internetu v kategorii elektro | NEJ-RECENZE

 

 
 

Recenze 3D televize - třetí rozměr pro vaši zábavu

Moderní trojrozměrné televize si pomalu nacházejí místo v našich obývacích pokojích a napomáhá tomu nejen nižší cena 3D televizorů, ale i stále rostoucí nabídka 3D filmů a satelitních televizních kanálů. Na dalších řádcích vám představíme jednotlivé typy 3D televizí včetně odkazů na recenze nebo e-shopy.

Recenze televize - LED, LCD a plazmové televizory

Pokud aktuálně zvažujete nákup 3D televizoru pro rozšíření filmového zážitku, který vám do vašeho pokoje přidá navíc třetí rozměr, máte na výběr z mnoha druhů známých značek (LG, Panasonic, Samsung, Sony, Philips, Sharp...), ale i z několika typů nejmodernější 3D technologie (aktivní, pasivní nebo takové, která funguje bez používání polarizačních brýlí) společně s plně prostorovým zvukem. Moderní 3D televizory jsou samozřejmě schopny zobrazit i klasický 2D obraz nebo dokonce takový obraz převést do 3D a pomohou vám vychutnat zábavu u vašich oblíbených pořadů i v novém rozměru (takto konvertovaný 2D obraz na 3D, ale nemůže nabídnout plnou kvalitu jako u trojrozměrného).

Fotografie recenzovaných 3D TV (Panasonic, LG, Sony, Philips, Samsung...)

 

Recenze 3D televize - třetí rozměr pro vaši zábavu

Recenze 3D televize - třetí rozměr pro vaši zábavu

Recenze 3D televize - třetí rozměr pro vaši zábavu

Recenze 3D televize - třetí rozměr pro vaši zábavu

 

Na fotografiích najdete recenzované 3D televizory (zleva): plazmový 3D televizor Panasonic, plazmová 3D televize značky Sony, LED 3D TV společnosti Philips, trojrozměrný LED televizor značky Samsung.

Použitá technologie u 3D televize (aktivní, pasivní, bez brýlí...)

 

• Aktivní 3D technologie

• Pasivní 3D technologie

• 3D obraz bez brýlí

Aktivní 3D technologii obrazu využívá většina dostupných televizorů prodávaných na našem trhu. Taková 3D TV vyžaduje aktivní brýle (obsahující dva LCD displeje, které střídavě blikají a jsou napájeny z baterie) a měla by nabízet vysokou zobrazovací frekvenci proto, aby nedocházelo postupně k únavě očí nebo dokonce k bolestem hlavy. Vybírat můžete mezi televizory s plazmovou nebo LCD obrazovkou.
Při použití pasivní 3D technologie nedochází k nepříjemnému blikání obrazu, které může některé uživatele obtěžovat a navíc lze používat velmi levné polarizační brýle bez elektroniky. Výhoda vždy plynulého a ostrého 3D obrazu při pohybu je u pasivní technologie vykoupena nižším rozlišením 3D obrazu (při trojrozměrném režimu není Full HD 1080p, ale pouze poloviční). Pro tuto technologii se hodí LCD panely.
Technologie sledování 3D obrazu bez brýlí je zatím stále v počátku, na našem trhu nejsou tyto 3D televize dostupné (s výjimkou některých LCD monitorů k PC nebo displejů pro herní konzole a mobilní telefony). Nevýhodou u 3D televize, která funguje bez brýlí je nejenom omezený úhel pohledu nebo velikost úhlopříčky, ale i pozorovací vzdálenost od obrazovky. Navíc stejně jako u pasivní technologie dochází zde při 3D k snížení rozlišení. Řešením budou televize s vyšším rozlišením než Full HD.

Shrnutí hodnocení 3D televizí na základě recenzí a zkušeností

Pokud jste se tedy rozhodli pro nákup 3D televize, měla by vaše volba směřovat k výběru technologie, kterou tyto TV používají, protože u každé najdete výhody i nevýhody, které vás následně při provozu mohou více či méně omezovat. Dostupné jsou televizory s aktivní technologií (plazmové a LCD panely) nebo pasivní technologií (převážně LCD panely). U aktivní technologie dbejte na to, aby zobrazovací frekvence při Full HD rozlišení byla minimálně 120 Hz (60 Hz pro každé oko), protože vyšší frekvence má vliv nejen na únavu vašich očí, ale zajistí i plynulejší pohyb u rychlejších filmových scén. Aktivní brýle obsahují elektroniku, která je synchronizována s televizí a téměř výhradně je není možné kombinovat s jinými výrobci televizorů. Aktivní technologie je i náročnější na umístění televizoru vzhledem k okolnímu světlu a nejlepšího výsledku dosáhnete v tmavé místnosti (při testu televize v osvětlené prodejně tak může aktivní technologie působit hůře než tomu bude v domácích podmínkách).

Pasivní 3D technologie umožňuje používat levné polarizační brýle, které znáte z 3D kina. Tyto brýle jsou zároveň velmi lehké, nevyžadují baterii a není problém je vzhledem k ceně pořídit pro vaši celou rodinu. Pasivní 3D technologie neklade velké nároky na umístění televizoru v místnosti a obraz nebude rušit ani protilehlé okno. Použitá technologie zajišťuje vysokou obrazovou frekvenci pro každé oko a obraz při rychlých scénách budete vnímat plynuleji než je tomu u té aktivní. Nevýhodou může být pro někoho poloviční rozlišení, protože pasivní 3D technologie nefunguje při Full HD 1080p. Mínusem je i omezený úhel pohledu u pasivní 3D televize, protože pokud bude umístěná příliš vysoko na zdi, může při pohledu z podhledu docházet k nepříjemnému zdvojování obrazu.

Nezapomeňte také, že můžete patřit mezi řadu lidí, kteří mají problém s vnímáním 3D efektu nebo při sledování můžete mít problémy se soustředěním (problémy často způsobují oční vady nebo se mohou projevit s přibývajícím věkem). Je tedy důležité mít možnost předem otestovat vámi vybranou televizi nebo alespoň použitou 3D technologii na vlastní oči. Pokud se stále nemůžete rozhodnout jakou 3D TV koupit, vybírejte z nejnovějších modelů 3D televizorů známých výrobců (LG, Panasonic, Samsung, Sony, Philips, Sharp...), protože neustále minimalizují nevýhody u obou použitých technologií.

Odkazy na e-shopy a recenze s 3D televizory

 

E-shopy:

Odkazy na e-shopy dostupné na českém trhu, které nabízejí vybraný produkt z tohoto článku (3D televize) za zajímavou cenu:

3D Televize - e-shop | alza.cz

 

Recenze:

Přímé odkazy na kvalitní recenze dostupné na českém internetu, kde najdete recenzi k produktu z našeho článku (3D televize):

3D TV LG 42LW4500 - plusy / mínusy | plumi.cz
3D Televize - uživatelské recenze | heureka.cz

 

 

 

Diskuse ke článku: Recenze 3D televize - třetí rozměr pro vaši zábavu

[1] David, Brno napsal...

Protože jsem se poměrně nedávno rozhodoval jakou 3D televizi zakoupit, přečetl jsem hromadu článků zaměřených na 3D TV. Myslím, že mohu prohlásit, že u nových modelů od LG, Panasonicu nebo Samsungu neuděláte svým výběrem zásadní chybu, nicméně pasivní technologii bych zařadil do kvalitního, ale levnějšího segmentu a aktivní technologii v podání některého z nejnovějších modelů osvědčených značek za technologickou špičku, která se samozřejmě projeví v ceně.

[2] Filip, Ostrava napsal...

Byl jsem si v elektro prodejně Datart prohlédnout 3D televize a místní prodavač mi při rozhovoru doporučoval vybrat televizor s aktivní technologií před pasivní 3D. Svůj názor jsem si nechal raději pro sebe, protože mám doma 3D LED TV LG 42LW4500 s pasivní technologií a jsem jí doslova fascinován. 3D efekt považuji za výborný a během sledování filmů nepozoruji žádné problémy.

[3] Patrik, Praha napsal...

Osobně bych pasivní technologii kupoval pouze v případě, kdyby mě omezovali finance. Pokud to, ale s 3D myslíte vážně, kvalitní televizor s aktivní technologií je určitě podmínkou. Píši zde, ale hlavně z důvodů, že jsem zpočátku měl problémy s 3D filmy, které jsem stáhl z internetu, než jsem sám mnoha pokusy zjistil, že musím přehrávat pouze 3D SBS MKV videa.

 

Přidat komentář do diskuse:

Pravidla pro přidávání komentářů do diskuse na téma "Recenze 3D televize - třetí rozměr pro vaši zábavu":
Dodržujte diakritiku, nevkládejte HTML značky a nepište prosím komentáře, které přímo nesouvisí s článkem nebo recenzí. Upozorňujeme, že diskuse je moderovaná a všechny komentáře podléhají schválení.

 

VYBÍRÁME NEJLEPŠÍ RECENZE

 

Stránky NEJ-RECENZE.cz nabízejí odkazy na dostupné recenze vybraných produktů (převážně z oblasti výpočetní techniky nebo spotřební elektroniky) na českém internetu a snaží se vám ušetřit čas při jejich hledání.

Testy a recenze chytrých hodinek
Testy a recenze fitness náramků
Testy a recenze čteček knih
Testy a recenze chytrých televizí

 
   

SPONZOROVANÉ ODKAZY

 
 
   

DALŠÍ RECENZE

 

Další recenze a testy související s kategorií elektro, které by vás mohli zajímat:

Recenze LG BD670 - 3D Blu-ray přehrávač
Recenze 3D televize Samsung - 3D LED TV
Recenze Evolve Infinity - Full HD přehrávač
Recenze LED, LCD a plazmové - televize
Recenze Kindle Paperwhite - čtečka knih
Recenze Onkyo HTX-22HDX - reproduktory

Vybíráme náhodně ze seznamu recenzí z různých kategorií webu NEJ-RECENZE:

Recenze Datart - elektro specialista
Recenze FujiFilm FinePix X-S1 - ultrazoom
Recenze Lumix LX7 - profi kompakt
Recenze PlayStation 3 - herní konzole PS3
Recenze Samsung Galaxy S III - smartphone

 
   

DOPORUČUJEME

 

DVB-T2 televize

 
   

NABÍDKA TOP PRODUKTŮ

 
 
   

JAK PŘIDAT ODKAZ NA VAŠI RECENZI

 

Napsali jste zajímavou nebo odbornou recenzi na tento produkt (3D televize) a nenašli jste odkaz vaší recenze na našich stránkách?
Sami se neustále snažíme pro naše čtenáře vyhledávat vhodné recenze, ale právě tu vaši jsme mohli přehlédnout. Kontaktujte nás, rádi zveřejníme odkazy na kvalitní české recenze.

 
   

UŽITEČNÉ ODKAZY

 

Odkazy na zajímavé stránky, které nemusejí přímo souviset s tématem tohoto článku:

• Připravte se na nové digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T2 s kódováním HEVC (H.265), které se v ČR od roku 2020 připravuje ke spuštění. Abyste i nadále mohli sledovat bezplatné pozemní vysílání s řadou oblíbených českých TV stanic přes běžnou anténu (interní, venkovní, STA...), musíte být vybaveni přijímačem s DVB-T2 tunerem.

• Užijte si bohatou digitální zábavu během sledování televize přes internet, kterou si jednoduše vychutnáte na cestách nebo v pohodlí domova. S internetovou televizí máte přístup k široké nabídce českých a slovenských TV kanálů, které díky řadě pokročilých funkcí můžete sledovat i zpětně po jejich odvysílání. Využijte srovnání IPTV poskytovatelů a vyberte si nejlepší online televizní službu vhodnou do každé moderní domácnosti.

• Jestliže nemáte dostatečně stabilní a rychlé internetové připojení, pak můžete TV vysílání sledovat přes klasickou satelitní televizi, která nabízí dostatek českých, slovenských, ale také zahraničních TV stanic, které si snadno užijete v atraktivní HD kvalitě. Výhodou televize přes satelit je snadná dostupnost kdekoliv na území ČR. Využijte srovnání satelitních operátorů a vyberte pro sebe nejlepší nabídku na trhu.

• Využijte možnosti moderních Smart TV na maximum a po připojení k internetu sledujte přes streamovací služby jako je Netflix, HBO GO, Voyo, Amazon Prime Video, Apple TV Plus a další bohatou zásobu online filmů a seriálů.

• Nenašli jste, co jste hledali? Prohlédněte si zároveň recenze spotřební elektroniky na našem webu s mobily, fotoaparáty, čtečkami knih a další každodenní technikou. Máme pro vás připraveny nejnovější recenze elektroniky, která je pak běžně k dostání na českém trhu. Kromě toho lze porovnat jednotlivé produkty mezi sebou a vybrat pro sebe ten nejlepší.

 
   

 
 

MENU NEJ-RECENZE

 

Auto moto
Dům a zahrada
Elektro
E-shopy
Foto

Hračky a hry
Kosmetika
Počítače
Telefony
Zdraví a sport

Ostatní

Novinky
Archiv recenzí
O projektu
Mapa webu
Podpora webu

Poznámka | Některé uveřejněné fotografie ve článku o recenzích mají pouze ilustrativní charakter a společně s použitými jmény firem nebo jejich produktů a značek mohou být ochrannou známkou odpovídajících vlastníků.

 

Copyright © 2010-2021 NEJ-RECENZE.cz - všechna práva vyhrazena | Provozovatel hostingu: Autolepky.cz | Webdesign a SEO © 2010 MK